ایران سایت
خانه / برخی از تجربیات و سوابق اجرایی در زمینه پروژه های EPC / طراحی ، ساخت و راه اندازی 5 واحد غبارگیر واحدهای گندله سازی 1و2 در مجتمع فولاد خوزستان

طراحی ، ساخت و راه اندازی 5 واحد غبارگیر واحدهای گندله سازی 1و2 در مجتمع فولاد خوزستان

معرفی پروژه

شرکت مهندسی طرح گستر در سال 1386 موفق به عقد قرارداد طراحی ، ساخت و راه اندازی 5 واحد      غبار گیر در واحدهای گندله سازی 1و2 مجتمع فولاد خوزستان گردید. این پروژه که با مشارکت شرکت میکروپل آلمان به بهره برداری رسید ، منتج به کاهش آلودگی محیطی منطقه گندله سازی به زیر 50mg/Nm3 گردید .

این پروژه جهت جمع آوری غبار موجود در تاور های FA1,2 , TT15 , TT16 , TT20 که در اثر کارکرد واحد های گندله سازی شرکت فولاد خوزستان ایجاد گردیده بود و باعث آلودگی بسیار زیاد در محیط اطراف این تاورها و همچنین در محوطه گندله سازی شده بود ، راه اندازی گردید که تأثیر بسیار مثبتی در این مهم داشته است.

غبار موجود در تاورها توسط هود هایی که در محل های طراحی شده قرار گرفته ، مکش شده و وارد مخازن غبار گیر می شود. بخشی از غبار جمع آوری شده توسط کامیون های مخصوص جهت بازگشت به پروسه تولید گندله به کارخانه ارسال گردیده و بخش دیگری که در آب مخلوط شده بصورت لجن به حوض های تیکنر فولاد خوزستان انتقال داده می شود و در آنجا لجن موجود در آب ته نشین شده و آب تمیز دوباره به سیستم غبارگیرها جهت ادامه روند پروسه بازگشت داده می شود.

تصاویر پروژه


طراحی سایت